Черно море Футзал победи в първия си домакински мач тима на Етър и продължава да оглавява временното класиране в Национална лига футзал с 3 победи от 3 срещи. Момчетата на Милош Тодорович се наложиха над "болярите" със 7:4 в зала "Владислав" в комплекс "Черно море" във Варна.
Футболният клуб “Амиго Северозапад” стана шампион на България по футзал след двубоите срещу “Черно море” Варна. Първият мач завърши с резултат 3:6 в полза на “Амиго” във Варна, а вторият мач се проведе в София и завърши с победа за “Амиго” с резултат 4:2. Този успех гарантира на “Амиго Северозапад” представителство на България в Шампионската лига по футзал, където те ще бъдат домакини на събитието в зала Арена София, през края на август. Това е трета поредна титла за отбора на Амиго, след изиграване на много динамични и интересни мачове срещу “Черно море”.
Съставите на Черно Море Варна и ФК Амиго Северозапад София ще решат кой ще бъде новия шампипон на страната по футзал, след като достигнаха до финала на националната лига. Очаквано първите два отбора в крайното класиране на редовния сезон достигнаха и до битката за златните медали.
В полуфиналните сбъсъци, отборът на Амиго Северозапад успя да надделее над състава на Икономическият Университет от Варна, след победа в морската ни столица с 10:6 и служебна такава в реванша в София. По този начин момчетата на Делян Койчев ще имат възможността да спечелят титлата в трета поредна година.
Черно море е домакин на Амиго Северозапад, а Варна Сити гостува на Левски в първите двубои от полуфиналните серии от националната лига по футзал, които ще се изиграят този уикенд.
Срещата в зала Владислав във Варна е в събота от 15:30 часа , а сблъсъкът в София стартира в 20:45 и ще се изиграе в хандбалната зала на НСА. Входът за събитията е безплатен, а ако нямате възможност да посетите залата, има предвидено излъчване и в интернет.
Черно море посреща Амиго Северозапад в търсене на първа победа срещу този съперник през сезона. До момента двата отбора се срещнаха 3 пъти, като записаха две равенства и минимална победа за софиянци.
Отборът на Черно море Футзал се класира безпроблемно за полуфиналите на националната футзал лига на България надигравайки тима на DXC Technology със 7:1. Въпреки редицата си кадрови проблеми “моряците” не дадоха шанс на гостите от София и още през първата част решиха двубоя в слоя полза след четири безответни гола дело на капитана Пламен Стойков, Дима Жилчук и Веселин Иванов (2). През второто полувреме Стоил Георгиев затвърди добрата си игра в мача и отбеляза две попадения, а крайния резултат оформи отново Пламен Стойков минути преди края.
Така играчите водени от сръбския треньор Милош Тодорович очаква жребия за полуфиналните двойки, който следва да се изтегли през тази седмица. Евентуалните съперници на зелено-белите могат да бъдат миналогодишният шампион Амиго Северозапад или класиралия се на първо място в редовния сезон Варна сити.














